Ana sayfa / BANKACILIK / Aidatsız Kredi Kartı Hangileri? Kredi Kartına Aidat Almayan Bankalar!

Aidatsız Kredi Kartı Hangileri? Kredi Kartına Aidat Almayan Bankalar!

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İçinde bulunduğumuz çağda insanların çoğu zaman işlerini nakit para kullanarak değil de kredi kartlarını oldukça aktif şekilde kullanarak hallettiklerine şahit oluruz. Bunun elbette pek çok sebebi ve kendi içinde de tutarlı bir yanı mevcut. Nakit para harcamak çoğu zaman, o an için olmasa bile sonrasında insanları mali bir sıkıntı içine düşürebilecek bir durumdur. Üstelik yüksek meblağlar söz konusu olduğu zaman bu durum daha da önemli bir hal kazanmaktadır. Kredi kartları ise, yapılan harcamayı sonraki aylarda peyder pey ödeme imkânı sunduğundan daha cazip ve avantajlı hale geliyor. Ancak kredi kartlarında dikkat edilmesi gereken bir husus kart aidatı. Kart aidatı, insanları zamanında oldukça zorlayan uygulamaların başında geliyordu. Yani, kullanılan her kredi kartı için aylık ya da yıllık bazda bir ücret ödeme zorunluluğu bulunuyordu. Ancak bu durum BDDK tarafından kaldırıldı. Şimdilerde Aidatsız kredi kartı hangileri? sorusunun cevabı ise oldukça fazla.

Aidatsız Kredi Kartları Hangi Bankalara Ait?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun geçtiğimiz yıllarda aldığı karara göre artık bankalar kredi kartlarından aidat ücreti alamıyor. Bu durum da elbette neredeyse bütün bankaların müşterilerine aidatsız kredi kartı sunmalarının önünü açmış oldu. Günümüzde en çok tercih edilen aidatsız kredi kartları hangileri diye soracak olursanız işte o liste;

  • Garanti Bankası / Bons Flexi
  • İş Bankası / Maximum Kart
  • Akbank / Axess Free
  • Yapı Kredi / World Eko Kart
  • TEB / Sade Kart
  • Enpara.com Kredi Kartı

Aidatsız Kredi Kartı Diğer Kartlardan Farklı Mı?

Aidatsız kredi kartlarının öteki kredi kartlarından aslında hiçbir farkı yok. Aynı taksit ve ödeme imkanları aidatsız kartlarda da banka müşterilerini sunuluyor. Ancak aidatsız kartlardaki tek fark aslında müşteri yararına olan bir durum; o da senelik bir kredi kartına sahip olma bedelinin söz konusu kartlarda artık olmaması. Yani, hiçbir banka sizden onların kredi kartını kullandığınız için ek bir ücret talep edemez. Bu durum elbette günümüzde sayısı hayli fazla olan kredi kartı kullanıcılarının hali hazırdaki sayısını hızla yükselten uygulamaların da önünü açmış bulunmaktadır. Bunların dışında bazı aidatsız kredi kartlarının bankalara göre değişebilen çeşitli özellikleri de mevcut olabilir.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Ziraat Kredi Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde Ziraat Bankası Kredi Başvuru ve Ziraat Bankası Kredi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.


Benzer Yazılar

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

İçindekiler1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?1.1 Hafta Sonu Havale Yapılır Mı 20191.2 Hafta Sonu EFT …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir