«
  1. Ana sayfa
  2. Yatırım
  3. 50000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılır?

50000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılır?

50000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılır?

50000 TL ile Ne İş Yapılır?

Kendi işinizi kurmak için yaklaşık 50 bin TL kadar bir paranız varsa ve karlı bir iş kurarak kazanç sağlamak istiyorsanız, bizden istediğiniz bilgiler doğrultusunda sizlere detaylı bir açıklama yapmaya çalışacağız.

İşsizliğin giderek arttığı günümüzde kendi işini kurarak, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin sayısı hiç de az değil. Aynı zamanda mevcut çalıştığı işinden memnun olmayan ve kendi işini kurmak isteyenler için 50000 TL ile yatırım yaparak hangi işleri yapabilecekleri hakkında hazırladığımız yazımızın sonunda belki de hayalini kurduğunuz işin sahibi olmaya karar verebilirsiniz.

Kendi işinizin patronu olmanızı sağlayacak, 50000 TL ile yapılacak işler için bazı seçenekleri sizler için sıraladık.

1-

50000 TL ile yapılacak işler arasında ilk sırada sayılması gereken bayilik almak olacaktır. Yapacağınız bir araştırma ile sermayenize uygun bir bayilik alabilir ve kendi işinizin patronu olarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

50 bin TL sermaye ile büyük markaların birçoğundan bayilik (franchise) almak imkansız olsa da daha mütevazi ve yeni yeni parlayan ya da gelişmekte olan markalardan bayilik alma şansına sahip olabilirsiniz.

Günümüzde birçok firma 50 bin TL ve altı sermaye ile bayilik vermektedir. Bu sermaye ile daha çok gıda sektörü firmaları tarafından verilen küçük bayilikler açmak mümkün. Bu seçenekler arasında bazıları saymak gerekirse, bardakta mısır, çiğ köfte, waffle, küçük bir pastane, pilav, tantuni, döner, su bayiliği, fatura ödeme noktaları örnek olarak gösterilebilir.

Bayi açmak hazır bir marka için yapıldığından reklam ve tanıtım giderleri ya hiç olmayacaktır ya da minimum seviyede olacaktır. Aynı zamanda eğitim ve iş kurulumu konusunda alacağınız yardım ile işinizi çok daha kolay kurarak geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. 50 bin TL ile yapılacak en karlı iş fikirleri arasında bayilik almak sayılabilir.

2- Vitamin Bar (Meyve Suyu Barı) Açmak

50 bin TL sermaye ile yapılacak olan iş kurma fikirleri arasında oldukça popüler bir fikir olan en arasında sayılabilir.

Son dönemlerde ana caddelerde, sahillerde ya da tatil beldelerinde oldukça moda olan meyve barlarından açma fikri sizler için de bir kazanç kapısı olabilir. 50000 TL ile ne iş yapılır sorusuna verilecek en ilginç ve kazançlı iş fikirlerinden biri olan meyve suyu barı açmak sağlıklı bir kazanç yolu olarak gösterilebilir.

Taze olarak sıkılmış meyve suları satışı ile sizler de para kazanabilirsiniz, özellikle hastalıklara karşı doğal bir çözüm yolu olan meyve sularının satışı giderek bilinçlenen toplumlarda karlı bir iş kolu olacaktır.

 

50000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılır?

3-

50000 TL ile ne iş yapılır sorusu için verilecek bir diğer kazançlı iş kolu fikri de oto yıkama açmak olarak verilebilir. Hemen hemen herkesin bir otomobili olması ve genellikle araba yıkamak için insanların vaktinin olmaması bu sektörü oldukça cazip bir iş kolu haline getiriyor.

50000 TL ile yatırım yapılarak kazanç sağlanacak işler arasında oldukça rağbet gören bir iş kolu olan oto yıkama işine ek olarak otopark işini de katarsanız daha da kar elde etmeniz mümkündür. Aynı zamanda kuracağınız işyerinde halı yıkama hizmeti de vererek daha da fazla kazanç elde edebilirsiniz.

4-

Kendinize ait kiralık ve satılık konut, arsa ya da işyeri portföyü oluşturabilirseniz 50000 TL ile yatırım yapılacak ve kazanç sağlayacak işler arasında emlak ofisi açmak fikrini değerlendirebilirsiniz. İnşaat sektöründeki hareketlilikten ve pazar payından pay almak istiyorsanız emlak sektörüne girebilirsiniz. Firmanız için oluşturacağınız internet sayfası ile birçok müşteriye ulaşmanız da mümkündür.

5- Kahve Dükkanı Açmak

50000 TL ile yatırım yapılacak en karlı iş alanlarından biri de bir kahve dükkanı açmak olacaktır. Kahve dükkanı bayiliği almak için çok az bir sermaye olan 50 bin lira ile kendi mütevazi kahve dükkanınızı açabilirsiniz. Böyle bir dükkan açmak için kiralayacağınız orta halli bir mekan çok rahat işinizi görecektir. Müşterileriniz için rahat, ferah ve huzurlu bir ortam oluşturabilirseniz açacağınız kahve evinden kazanç sağlayabilirsiniz.

6- Dönerci Açmak

Döner dükkanı açarak döner satmak belki de 50000 TL ile yatırım ile yapılacak en karlı gıda sektörü yatırımlarından biri. Birçok insan için değişilmez bir lezzet olan döner kazandıracak iş fikirleri arasında mutlaka değerlendirilmelidir. İşlek bir cadde üzerinde açacağınız bir döner dükkanı ile sizler de kendi işinizin patronu olarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi en karlı iş fikirleri 2019 yılında da yiyecek ve gıda sektöründe yapılacak yatırımlar olarak gözükmektedir.

7- Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Türk kültüründe ayrı bir yeri olan hediye kavramı belki de en karlı iş fikirleri alanında ilk adımın atılmasını sağlayacaktır. Kar marjı oldukça yüksek olan hediyelik eşyalar satarak kendi işinizi kurup para kazanabilirsiniz.

50000 TL ile yatırım yaparak çok kısa bir sürede yatırımınızı geri kazanabileceğiniz bir sektör olan hediyelik eşya sektörü özellikle turistik bölgelerde çok daha büyük bir kazanç kapısı olarak değerlendirilmektedir. Şehir merkezlerinde ise AVM, işlek caddeler ya da yaya trafiğinin çok olduğu yerlerde açabileceğiniz hediyelik eşya dükkanı ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

8 – Tavuk Çiftliği Açmak

En karlı iş fikirleri 2019 yılında da gıda ve canlı hayvan ticareti olarak kendini gösteriyor. Pazar payı konusunda sorunsuz bir sektör olarak gözüken tavuk çiftliği açmak ilginç iş fikirleri arasında sayılabilir. Çok büyük bir tavuk çiftliği kurmanıza imkan vermeyecek bir meblağ olan 50 bin lira ile organik bir tavuk çiftliği kurabilirsiniz.

İş fikirleri arasında kuruluş aşamasında belki de en çok uğraş ve emek isteyen sektörlerden biri olan bu iş kolu, çalışmalarınızın meyvesini fazlası ile alacağınız bir sektör olarak listemizdeki yerini almış durumda. 50 bin TL ile yatırım yaparak çok kısa sürede işinizi geliştirebilirsiniz.

9 – E – Ticaret Yapmak

İnternet üzerinden ürün satışı yapmak ya da yapacağınız bir araştırma ile internet üzerinden en çok satılan ürünleri alıp satmak karlı ve az sermaye gerektiren işlerden biridir. İnternet üzerinden para kazanmak istiyorsanız 50000 TL ile yapılacak işler arasında internet üzerinden ürün satmak sayılabilir.

En yeni iş fikirleri arasında yer alan dropshipping ile para kazanmak da internet üzerinden kazanç sağlanacak yollardan biridir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir araştırma ile internet ile yapılacak çok çeşitli iş fikirleri öğrenebilir ve kendinize en uygun işi seçebilirsiniz.

10- Market /

İş kurma fikirleri arasında sayılabilecek olan market açma fikri, uygun bir lokasyonda değerlendirilirse oldukça kazançlı bir iş kapısı olacaktır. En hızlı perakende satış kanallarından biri olan marketler hızlı nakit dönüşümü ile de en çok kazandıran işlerin başında gelmektedir. Market yerine uygun bir lokasyonda açacağınız büfe ile de çok kısa sürede kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Sizler de 50000 TL ile nasıl yatırım yapılır öğrenmek ya da başka fikirler almak isterseniz yorum bölümünden iletişim bilgilerinizi bize bırakabilirsiniz. Bıraktığınız numara üzerinden size ulaşan uzmanlarımız ücretsiz olarak sizlere yardımcı olacaklardır.

Konu hakkında aklınıza takılan soruları ve yorumlarınızı da al kısımda bulunan yorumlar kısmından bizlerle ve diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Yatırım Kararlarını Etkileyen Faktörler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *