«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. 2018’de Kredi Faizleri Düşecek mi?

2018’de Kredi Faizleri Düşecek mi?

2018'de Kredi Faizleri Düşecek mi?

Bankalar, kredi çeşitleri için belirledikleri faiz oranları ile beraber müşterilerin karşısına çıkıyorlar. Her geçen dönemde bankaların arasındaki faiz oranı farkları kapanarak birbirlerine yaklaşıyor. 1-4 arasında puan farklılıklarının yer aldığı kredi faizi seçeneklerinde, kredi çeşitlerinin ne olduğu da yüksek bir etken haline geliyor. Rekabet kuralları çerçevesinde her bankanın kendisine ait olarak müşterilerine sunduğu kredi faiz oranlarının her yıl olduğu gibi 2018 yılında da düşmesi beklentisi mevcut. 2018’de düşecek mi? sorusunu beklenti içinde soran pek çok kişi bulunuyor olmasıyla beraber, kredi faizlerinde düşüş yaşandığı dönemde kredi çekme beklentisi içinde olanlar da bulunuyor. Düşük faiz oranları sayesinde geri ödemede maddi açıdan tasarruf elde edebilmek mümkün olduğu gibi, ödeme planında da avantajlı konuma geçilebilmektedir.

Bankaların 2018 Faiz Oranları Nasıl Şekilleniyor?

2018 yılı banka kredisi faiz oranlarında, ihtiyaç kredilerinde talep edilen miktara göre 1,30 ile 1,60 arasında faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Bireysel ihtiyaç kredileri, bankalardan en çok tercih edilen kredi çeşidi olmasıyla beraber, özellikle düşük faizler veren bankaların tercih edilebilmesiyle çok daha kolay kredi kullanım olanağına sahip olunmaktadır.

Konut kredileri için 2018’de 1,20 ile 1,35 seviyeleri arasında faiz oranları mevcut. Eve sahip olmak isteyenlere özel olarak sunulan konut kredisi faiz seviyesinde geçmiş yıllara göre düşüş görülebilmektedir. Esnek ödeme planıyla beraber aynı zamanda en düşük faizleri sunan bankadan yararlanılarak konut sahibi olabilme seçeneği sunulur.

En çok tercih edilen banka kredilerinden bir diğeri olan taşıt kredilerinde bankaların 2018 yılında belirledikleri faiz oranları 1,10 ile 1,40 seviyeleri arasında şekillenmektedir.

2018’de Kredi Faizleri ‘nde İndirim Olacak mı?

Bankalar, kredi çekmek isteyen müşterilerine özel olarak belirli kampanyalar sayesinde faiz indirimi sunmaktadır. 2018’de kredi faizleri düşüşü bekleyenler için özellikle faiz indirimlerinden yararlanmak, beklentileri karşılar seviyede nakit avantajına sahip olabilmeyi sağlamaktadır. Belirli periyotlarda yapılan sayesinde, bankalar tarafından belirlenen limitlerden kredi çekilebilme avantajı sunulur. Kredi faizlerinin uzun vadeli olarak düşüş göstermesinde etkili olması beklenen, faiz düşürmeye yönelik hükümet tarafından hazırlanan paketin onaylanması; kredi oranlarına etki edecek en önemli faktör olarak ön plandadır.

- Bir önceki yazımız olan En Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Cazip Seçenekli Krediler, En çok tercih edilen bankalar ve En Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *