«
  1. Ana sayfa
  2. Yatırım
  3. 2018 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur?

2018 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur?

2018 Yılında Altın Fiyatları Ne Olur?

2018 Yılında Yükselir mi?

Türk vatandaşlarının en çok ilgisini çeken yatırım araçları arasında uzun zamandır popülerliğini sürdüren altın, yastık altı olarak değerlendirilmektedir. Güvenli bir yatırım aracı olarak kabul ediliyor olmasıyla beraber, risk almak isteyen yatırımcıların ilk tercihidir. Dolayısıyla, 2018 yılında altın fiyatları ne olur? şeklinde yoğun olarak sorulan sorular mevcuttur. Altın fiyatları da diğer yatırım araçlarında olduğu gibi arz ve talebe göre şekillenir. Fiyat artışının yaşanabilmesi adına talebin de artış göstermesi gereklidir. Altın için talep artışının sağlanmasında belirli kriterler bulunur. Finans sistemine olan güvenin azaldığı zamanlar, Merkez Bankaları tarafından yoğun olarak kâğıt para basılması, kâğıt para için olan güvenin düşmesi ve küresel olarak savaş, gerginlik durumları, fiyatları etkileyen en önemli kriterler olarak ön plana çıkarlar.

2018 Yılında Altın Yatırımlarının Geri Dönüşleri

diye merak içerisinde olanlar için, önde gelen uzmanların görüşlerine göre altın fiyatlarında yükseliş beklenmektedir. Altın yatırımlarından alınacak geri dönüşler, bireysel bazda karlı sonuçların elde edilebilmesinde oldukça önemli role sahiptir. 2018 yılında yaşanması beklenen gelişmeler nedeniyle, yıl içerisindeki belirli periyotlarda özellikle altın fiyatlarında çıkış ivmesi beklenmektedir. Talebin azaldığı dönem içerisinde altın fiyatlarında sakinleşme beklenirken, 2018 yılı genel değerlendirmesinde özellikle ons altın fiyatlarında gelişme beklenmektedir. Yıl içerisinde dalgalanmaların devam etmesi beklentisinin mevcut olmasıyla beraber, yakın zaman içerisinde yüksek kırılma noktalarına sahip dalgalanma beklentisi bulunmamaktadır.

Her yıl olduğu gibi, klasik Türk yatırımcısı için 2018 yılı da altın yatırımlarının sıklıkla görüleceği bir yıl olarak düşünülmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda altın fiyatlarının düşüşüyle beraber yatırım yapılmasıyla elde edilecek olan sonuçların daha büyük avantajları beraberinde getirmesi beklentisi mevcut. Altına yatırım için, 168-170 TL fiyat bandı arasında yapılacak satın alımların 2018 yılı içerisinde değer kazanması beklentisi ön planda. Yıl sonuna doğru gram altın fiyatının 200 TL yi bulması ihtimal dahilinde. En güvenilir yatırım araçlarından olan altına 2018 yılında yatırım yapılır mı? sorusuna sahip olanlar için, risk alınmadan tasarruflarını değerlendirmek isteyenler için yatırım yapılabilir durumdadır. Anlık yükseliş ve çıkışların altında çok fazla görülmesi beklenmezken, özellikle yükseldiği dönemde satışa yönelmek tasarrufların değer kazanmasını sağlar.

- Bir önceki yazımız olan Repo Nedir Nasıl Yatırım Yapılır? başlıklı makalemizde repo ve repo yatırımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *