«
  1. Ana sayfa
  2. Devlet Destekleri
  3. 2018 Yılı KOSGEB Halkbank Kadın Girişimci Desteği

2018 Yılı KOSGEB Halkbank Kadın Girişimci Desteği

2018 Yılı KOSGEB Halkbank Kadın Girişimci Desteği

Günümüzde girişimciliği teşvik etmek amacıyla KOSGEB tarafından hibe ve çeşitli destekleme programları geliştirilmiştir. Bu konuda ev hanımları başta olmak üzere Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla kadınlara çeşitli avantajlar sağlanmaktadır. Genç girişimcilere ve KOBİ’lere tanınan 50 bin lira destekten projesi kapsamında Kadın girişimcilerde yararlanabilmektedir. Bu konuda Kadın girişimcilere erkek girişimcilere oranla daha fazla destek sağlanmaktadır. Kadın girişimciler için aynı zamanda Halkbank da devreye girmiş durumdadır. Kadınlarımızın istihdama katılmasının dışında kendi işlerini kurabilmeleri açısından da bu desteklerin devam edeceği bilinmektedir.

Halk Bankası’nın KOSGEB ile işbirliği kapsamında gerekli şartların sağlanması ve gerekli işlemlerin yapılmasına müteakip kadın girişimcilere 100.000 lira faizsiz kredi imkânları sağlamaktadır. 30 yaş ve üzerinde olan ve projesine onay verilen kadın girişimciler Halk Bankasına yapacakları başvurular ile 100.000 lira faizsiz kredi imkânından yararlanabilirler.

Ziraat’ ten Kadın Girişimcilere Destek

Kadın girişimcilere destek veren bankaların bir diğeri ise Ziraat Bankası’dır. Ziraat bankası işyerlerini büyütmek isteyen kadın girişimcilere iş projeleri hazırlamaları ve bu projeleri banka şubelerine getirmeleri ve onaylanmasının ardından 100.000 lira faizsiz kredi alabilirler. KOSGEB ile anlaşmalı olarak verilen bu 100.000 lira faizsiz kredi desteğinden tüm kadın girişimciler yararlanabilirler ve işletmelerini istedikleri şekilde büyütebilirler.

Bu konuda sizde bir kadın girişimci iseniz ve size tanınan avantajlardan ve ayrıcalıklardan yaralanmak istiyorsanız KOSGEB bürolarına gidin ve bu ayrıcalıklar ile tanışın. Bana çıkmaz ya da ben yapamam altından kalkamam demeyin. Bu ülkenin güçlü ve girişimci kadınlara ihtiyacı var. Kadınlar iş yaşamında ne kadar aktif rol alırsa ülkemiz o kadar gelişecektir. Sizlerde hayallerinizi KOSGEB sayesinde gerçekleştirmekten çekinmeyin. Bu konuda KOSGEB Girişimcilik Danışmanları her zaman yanınızda olacaklardır.

Kadın girişimcilere destek için daha önce herhangi bir işletme kurmamış olan yani sıfırdan başlamış olan kadınlarımızın kesinlikle KOSGEB’e müracaat etmesi uygun olacaktır. Burada kendileri için sunulan hibeler ve faizsiz krediler ile kolay bir şekilde işletmelerini kurabilirler. Ancak, mevcut bir işletmesi olan kadın girişimciler, KOSGEB’e ek olarak Halkbank’tan da destek alabilecektir. Bu destekler için işletme belgelerinin sunulma şartı bulunmaktadır.

 

- Bir önceki yazımız olan TKDK Desteği Alınabilecek İller Hangileridir? başlıklı makalemizde Çiftçiye hibe kredi, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve TKDK desteği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *