«
 1. Ana sayfa
 2. Krediler
 3. 2018 Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar?

2018 Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar?

2018 Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar?

Önceden kredi kullanıldığında veya kredi kartı alındığında, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) kredi notunu oluşturur. Kredi notunu etkileyen faktörlerin başında, zamanın da düzenli geri ödeme yapılmaması ve kredi kullanma sıklığı gelir. Kredi başvurusu yapıldığında banka, müşterisine kredi vereceğine ve miktarına karar verirken kredi notuna bakar. Yüksek kredi notunda sorun yaşamazken, düşük kredi notuna kredi vermeyebilir. Bu yazımızda düşük kredi notuna kredi veren bankalardan bahsedeceğiz.

Kredi notunuzu öğrenmek için bir çok yöntem mevcut. Küçük bir ücret karşılığı www.findex.com ‘dan öğrenebilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için bankanızdan da yardım alabilirsiniz. Bu konuyla ilgili bir çok makalemiz olduğundan tekrar ayrıntıya girmeye gerek görmedik. İsterseniz konuyla ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz.

Öncelikle kredi çekme sebebinizi belirlemeniz gerekir. Her amaca uygun krediler var. Ev almak için konut, ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi ve araba almak için araç kredisi kullanmalısınız. Belli dönemlerde, saydığımız bu seçenekler ve diğer sebepler için uygun kredi kampanyaları olmaktadır. İsteğe uygun, ödeyebileceğimiz miktarda kredi çekmek ve bir plan dahilinde ödemeleri gerçekleştirmek, kredinizi sorunsuz geri ödemenizi sağlar. Eğer geri ödemelerde gecikme yada ödeyememe gibi durumlarla karşılaşırsanız, bu sebepten kredi notunuz düşebilir. Düşük kredi notuna kredi çekememeniz, ihtiyaç halinde sıkıntıya düşmenize sebep olur. Her amaca uygun kredi, ING Bank, OdeaBank, QNB Finansbank, Garanti, TEB, İş Bankası, Yapı Kredi, Burgan Bank, Deniz Bank, Vakıf Bank, Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalardan temin edilebilir.

Finans kuruluşları ve bankalara olan borç ödemelerinizin sağlıklı yapıldığı, kredi notunuzda görünür.Kredi notunuz, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından ödeme alışkanlıklarınıza ve kredi çekme yoğunluğunuza bakılarak belirlenir. En düşük “1” ve en yüksek “1900” olarak belirlenen kredi notunuzun yüksek olaması iyidir. Fakat düşük kredi notuna kredi veren bankalarda vardır. Kredi notunuzu yükseltmek için.

 1. Kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullanan, hiç kredi kullanmayana göre daha fazla puan alır.
 2. Kredi kart sahibi olun, kullanın ve ödemelerinizi zamanında yapın.
 3. Halen kullanımda olan kartınız yada geri ödemesini gerçekleştirdiğiniz krediniz varsa mutlaka ödeme planına uyun.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu hesaplanırken aşağıda sıraladığım etkenler belirlenen oranlarda kullanılır.

2018 Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar?
Kredi Notunu Etkileyen Faktörler
 • Kredi kartı ve kredi ödeme alışkanlıklarınız %30
 • Banka hesap ve borç durumunuz %25
 • Yeni kredi kullanımınız %20
 • Kredi kullanım sıklığınız %15
 • Ve diğerleri %10

Kredi Notum Sıfır Olabilir mi?

Önceden kredi kullanmamış veya kredi kartı sahibi olmamışsanız kredi notunuz oluşmamıştır. Kredi notunuzun oluşması için hemen kredi ürünü kullanıp, ödemelerinizi zamanında yaparak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.

?

Bankalar kredi verirken kredi notunu dikkate alır. Yinede düşük kredi notuna kredi veren bankalarda vardır. Bankalar zaman zaman bu durumda olan müşterilerine çözüm sunmak için değişik kampanyalar uygular. Biz size şuan güncel olan Aktif Bank N kolay kredi kampanyasını tanıtmak istiyoruz.

2018 Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar?
Aktif Bank N kolay kredi

Aktif Bank N kolay krediye internetten kolayca başvurabilirsiniz. Sıra beklemeden, sayfalarca kağıtla boğuşmadan kredinize ulaşabilirsiniz. Kredinin yanında sigorta gibi ek ürün almadan ücretsiz olarak N Kolay Banka Kart sahibi olursunuz. Nkolaykredi.com adresine giderek formu doldurun, evrakları onaylayın, 30 bin TL’ye kadar krediye sahip olun. Kredi notunu dert etmeyin!

- Bir önceki yazımız olan 2018 Bozuk Sicille Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Bozuk Sicille Kredi Alabilir miyim?, İpotekli ihtiyaç kredisi ve Kredi sicili bozuk olan kişiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *