«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. 2018 Bozuk Sicille Kredi Nasıl Alınır?

2018 Bozuk Sicille Kredi Nasıl Alınır?

2018 Bozuk Sicille Kredi Nasıl Alınır?

Bozuk sicille kredi almak isteyenlerin önceden kredi çekmeleri imkansızdı. Kara liste sicil affı ile birlikte bankaların, düşük kredi notu olanlara, icralık, avukatlık olanlara yada hakkında haciz işlemi başlatılanlara kredi vermesi mümkün oluyor. Bankaların, bozuk sicille kredi ihtiyacı olanlara kredi vermeleri BDDK tarafından yasaklanmıştı. Bu sene başında gelen sicil affı ile bu durumda olanlar borçlarını yapılandırdı veya taksitlendirerek kapattı. Ne yazık ki sicil affı, Temmuz sonuna kadar sürdü. Fakat halen belirli şartları yerine getirenler sicilleri bozuk ta olsa kredi çekebiliyor.

Bozuk sicille kredi almak oldukça zordur. Fakat bazı bankaların kredi vermek için girdiği rekabet, azda olsa kredi çekme imkanı tanıyor. Bu kredilerden faydalanmak için öncelikle sürekli bir geliriniz olmalı. Bankalar geri ödemede sıkıntı yaşamayacağınız dan emin olmak ister. Bozuk sicille kredi almak isteyenler için ikinci önemli husus teminattır. Bankalar kredi notu düşük bozuk sicilli müşterilerinden teminat isteyebilir. Bu iki şartı yerine getirdikten sonra aşağıdaki bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • QNB Finansbank
  • ICBC Bank
  • VakıfBank
  • AkBank
  • Ziraat Bankası
  • INGBank
  • İşBankası

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ve dikkat edilmesi gereken hususlar için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlar için en sağlam kredi alma yöntemi, ipotekli kredidir. Eğer üzerinize yada yakınınızın üzerine kayıtlı ev, arsa gibi bir taşınmaz var ise bozuk sicille kredi almak için ilk başvuracağınız yöntem ipotekli kredi olmalı. Bankalar bu durumda sahip olduğunuz taşınmazın değerini belirleyip belirlenen miktar üzerinden kredi verebiliyor.

2018 Bozuk Sicille Kredi Nasıl Alınır?
ICBC Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi

Dikkat edeceğiniz husus, ödemelerde aksama olmamasıdır. Çünkü ödemelerde aksama olması halinde  sahibi olduğunuz ev yada arsa banka tarafından elinizden alınabilir. için en düşük faizi uygulayan bankaların başında ICBC Bank gelmektedir.

Bu bankanın kredi kampanyası ile ilgili En Düşük Faizli Kredi Daha Düşüğü Yok!  yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sicili Kötü Olanlar Kefil Göstererek Kredi Alabilir mi?

eğer bir taşınmaza sahip değillerse ikinci kredi alma yöntemi sağlam bir kefil bulmak olacaktır. Eğer kefilinizin kredi notu yüksek ise banka bunu güvenip size kredi verebilir. Özellikle devlet memurlarının size kefil olması kredinizin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Fakat siz siz olun sicili kötü bir kefil göstermeyin. Kefilinizle ilgili herhangi bir sıkıntı kredi almanızı engeller.

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?

Ne şekilde olursa olsun bankalardan bozuk sicille kredi alamıyorsanız, banka dışındaki seçenekleri denemek zorundasınız. Banka dışında kredi verenlerin başında faktöring şirketleri gelmektedir. Öncelikle esnaf için iyi bir alternatif olan faktöring firmaları, elinizdeki günü gelmemiş senetlere karşılık size kredi verebilir. Faktöring şirketlerinden senetle kredi alabilirsiniz. Banka dışında kredi alabileceğiniz en yaygın seçeneklerden biriside kuyumculardır. Bir çok kuyumcu altın yada para olarak kredi verebiliyor.

“Banka Dışında Borç Veren Yerler ve Şartları”   yazımızda ayrıntılı olarak bu konuya yer vermiştik. Dilerseniz okuyup daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Sıfır Faizli Kredi Fırsatı! başlıklı makalemizde CardFinans Trabzonspor ve sıfır faiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *