«
  1. Ana sayfa
  2. Yatırım
  3. 100 Bin TL ile Ne İş Yapılır? İş Fikirleri ve Önerileri

100 Bin TL ile Ne İş Yapılır? İş Fikirleri ve Önerileri

100 Bin TL ile Ne İş Yapılır? İş Fikirleri ve Önerileri

100,000 (100 Bin) TL İle Ne İş Yapılır?

100.000 TL sermaye ile yapılacak işler konusunda bizden istediğiniz bilgiler hakkında sizlere detaylı açıklamalar yapmaya çalışacağımız yazımızda, ilgi alanınız ya da yetenekleriniz doğrultusunda, kendinize uygun yatırım yapacağınız bir iş kurma fikri elde edebilirsiniz.

100000 TL ile ne iş yapılır, diye düşünen bir girişimci iseniz ya da en yeni iş fikirleri konusunda araştırma yaparak ilginç iş fikirleri arasından birini seçerek kendi işinizi kurmak istiyorsanız yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızda yarar var.

100 bin TL kadar bir yatırım ile yapacağımız işler sizlere kendi işinizin patronu olmanızı sağlar ve atılacak doğru adımlar ile gerçekten iyi bir kazanç elde etmenizin yolunu açar.

100000 TL ile yapılacak işler arasından sizler için karlı ve en gelecek vadedenleri sıraladık.

Rent a Car ( Araç Kiralama Şirketi ) Açmak

100000 TL ile ne iş yapılır sorusuna verilecek olan en karlı işlerin başında araba kiralama şirketi açmak fikri gelmektedir. Bir rent a car şirketi açmak günümüzün en çok kazandıran ve kar bırakan işlerinden biri olarak gözüküyor. Bir ofis ve alacağınız en az 2 araba ile yapabileceğiniz bu iş ile kısa sürede ciddi paralar kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu paralar ile yine işinize yatırım yaparak araç sayınızı genişletebilirsiniz.

100 bin TL sermayenizin tamamı ile 2. el orta sınıf 2 adet araç alma şansına sahipsiniz, ancak araçlarınız sürekli yollarda olmasından dolayı beklemedik masraflar ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden elinizde bulunan 100 bin TL sermayenizin hepsini arabalara yatırmak yerine bir kısmını peşinat olarak kullanmanızda geri kalan kısmı ise banka kredisi ile tamamlayarak elinizde nakit para bulundurmanızda yarar vardır. Yapacağınız iyi bir reklam, iyi bir web sitesi tasarımı ve SEO uyumlu çalışmalar yaparsanız müşteri bulmakta hiç zorlanmayacaksınızdır.

E – Ticaret İşi Yapmak

100 bin TL kadar hatta daha az bir yatırım ile günümüzün en popüler ve en karlı iş fikirleri arasında değerlendirilen elektronik ticaret (E- ticaret) işine girebilir ve gerçekten çok karlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Yapacağınız bir araştırma ile XML bayiliği veren birçok firma bulabilirsiniz. Bu firmalar ile yapacağınız görüşmeleri değerlendirip, profesyonel bir yazılım ekibi ile E-Ticaret sektörüne adım atarsanız gerçekten çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

100000 TL ile yatırım yapılacak ve en çok kazandıracak işlerden bir tanesi olan E-ticaret için, marka potansiyeli olmaya müsait bir alan adı ve sağlam altyapısı bulunan bir yazılım kullanılmasında fayda vardır. E-Ticaret işi yapmak için bir ofis tutarak alan adı ve yazılım satma işine de yönelebilirsiniz.

100 Bin TL ile Ne İş Yapılır? İş Fikirleri ve Önerileri

 

Emlak Sektörü Her Zaman Kazandırır

100000 TL ile yatırım yapılarak para kazanmanızı sağlayacak sektörlerden bir tanesi de emlak sektörüdür.

Emlak sektörü iş fikirleri 2019 yılında da en çok tercih edilen ve kazandıran işlerin başında geliyor. Çok eski mesleklerden biri olan emlakçılık internetin nimetlerinden de yararlanarak her geçen gün daha da geniş bir pazar haline geliyor.

100000 TL ile yatırım yaparak hem ofisinizi tutabilirsiniz hem reklamınızı yapabilirsiniz hem web sayfanızı yaptırabilirsiniz, hem de müşterilerinizi söz konusu evlere götürmek için gerekli olan aracı satın alabilirsiniz.

Mağaza Açmak

100000 TL ile yatırım yaparak kazanç sağlayabileceğiniz işlerin arasında mağaza açmak da sayılabilir, özellikle araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerde açılacak olan bir mağaza en karlı iş fikirleri arasında sayılabilir.

100000 TL ile yapılacak işler arasında bulunan mağaza açma fikri için dikkatli adımlar atmakta fayda vardır. Bildiğiniz bir sektörde mağaza açmak daha akıllıca olacaktır. Ancak mağaza açmayı düşündüğünüz bölgeyi iyice araştırmak, varsa rakipleri incelemek ve bölgenin sosyoekonomik durumunu iyi analiz etmek gerekmektedir.

Eğer 100000 TL ile yatırım yaparak kazanmak istiyorsanız, bayilik veren bazı firmalar ile görüşüp mağaza açabilirsiniz.

İş fikirleri arasında mutlaka değerlendirilmesi gereken mağaza açma fikri doğru lokasyonda, doğru ürünler ve doğru stratejiler ile açılırsa para kazandıracak en karlı iş alanlarından biridir.

Kahve Dükkanı Açmak

İş fikirleri arasında belki de en basit ancak çok kazandıracak olan kahve dükkanı açma fikri, özellikle gençlerin uğrak yerleri olan kahve dükkanlarını düşünürseniz oldukça karlı bir fikir olarak değerlendirilmelidir.

100000 TL ile yapılacak işler arasında olan kahve dükkanı açmak fikri gerçekten karlı bir iş, ortalama %500 oranında kar marjına sahip olan kahve satışından ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Gençlerin uğrak yeri olan bir kahve dükkan açmak en yeni iş fikirleri arasında yer almasa da en çok kazandıran iş fikirleri arasında yerini almış durumda.

100000 TL ile yatırım yaparak kendi zevkinize göre döşeyebileceğiniz, ferah ve insanlara kendilerini evlerinde hissettirecek bir mekan yaratabilirsiniz. Kahvenin yanında kitap okuma imkanı ya da masa oyunlarına da yer verdiğiniz bir kahve dükkanında ufak atıştırmalıklar da servis edebilirsiniz.

 

Gıda ve yiyecek sektörü iş fikirleri 2019 yatırımcısına kazandırmaya devam edecek iş kollarının başında geliyor.

Döner Kazandırır

İş kurma fikirleri arasında belki de en eksilerinden biri olan döner dükkanı açma fikri gerçekten karlı bir iş. Özellikle işlek caddelerde ve okulların olduğu bir bölgede açılacak olan bir döner dükkanı para kazandıracak iş fikirleri arasında yerini alıyor.

Temiz ve hijyenik bir dükkanda ve sağlıklı bir et ile yapılacak bir dönerin satışından para kazanmamak neredeyse imkansız.

100 bin TL ile yapılacak işler arasında oldukça karlı ve zevkli bir iş olan döner dükkanı açabilir ya da bayilik veren bir firma ile anlaşarak bir markanın güvencesi altında da para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İstiridye Mantarı Üretimi

100 bin TL ile ne yapılır diye düşünüyorsanız belki de en ilginç fikirlerden biri istiridye mantarı üretimi yapmak olacaktır. İlk başlarda sermayeniz ile kuracağınız bu iş için devletten destek alma şansına da sahipsiniz. Tarım kredi ile ilgili kurumlardan kolay bir şekilde hibe alarak işinizi geliştirebilir gerçekten de çok fazla kazanç elde edebilirsiniz. 100 bin TL ile ne iş yapabilirim diye düşünüyor ve rakipsiz çok yeni bir iş arıyorsanız bu iş tam size göre.

Franchise Olmak

100 bin TL ile ne iş yapılır sorusuna verilecek olan cevaplardan bir tanesi de bir markanın bayiliğini almak olacaktır. Yapacağınız araştırma ile ilginizi çeken bir sektörde bayilik veren firmaların birinden bayilik alabilir, para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Marka bilinirliği kazanmış, müşterilerin güvenini sağlamış bir markanın bayiliğini alarak sektöre bir adım önde girebilirsiniz.

Genellikle anahtar teslimi projeler ile yürütülen bayilik sisteminde, yapacağınız iş hakkında eğitimi, teknik destek ve iş geliştirme konularında merkezden destek alabilirsiniz. Aynı zamanda reklam ve tanıtım giderlerinin çok daha ekonomik olduğu bayilik sisteminde hazır, işleyen ve para kazandıran bir markanın bayi olarak daha hızlı ve daha kolay para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yapacağınız doğru sektör seçimi ve atacağınız doğru adımlar ile kısa sürede yatırımınızı geri kazanabilirsiniz. 100 bin TL sermaye ile ne iş yapılır ve ne kadar para kazandırır sorusuna verilecek kesin bir cevap yoktur, yatırım yapmadan önce iyi bir araştırma yapmak gereklidir.

Sizler de ortalama 100 bin TL ile yatırım yaparak ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız ya da kafanızda oluşan iş fikirleri hakkında bilgi almak istiyorsanız yorum kısmından bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Konu ile alakalı uzmanlar sizlere ulaşarak ücretsiz olarak sizlere bilgi aktarımı sağlayacaktır. Ayrıca her türlü soru, görüş ve önerinizi de yorum kısmından bizimle ve diğer kullanıcılarımız ile paylaşabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan 50000 TL Sermaye ile Ne İş Yapılır? başlıklı makalemizde 50000 tl sermaye ile iş fikirleri, bayilik almak ve büfe açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *