«
  1. Ana sayfa
  2. Krediler
  3. 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

10.000 TL Kredi Veren Bankalar

10.000 TL Kredi Veren Bankalar

10.000 TL Kredi Veren Bankalar

 

Bankaların bizlere sunduğu hizmetlerin içerisinde, kredi kullanım raporları incelendiğinde ortaya çıkan sonuç genel talebin 10.000 TL krediyi 48 ay vade süresiyle kullanma yönünde olduğudur. Ortalama ihtiyaç kredisi tutarının 10.000 TL miktarlarında seyrettiği günümüz koşullarında, diğer tüm kredilerde olduğu gibi bu kredide de vade sayısı arttıkça uygulanan faiz miktarının aynı oranda artıyor olması, aylık ödeme miktarı daha da azalsın diye daha uzun vade taleplerinin yaşanmama sebebidir. Bu yüzden internetin arama motorlarında sıklıkla karşımıza çıkan 10.000 TL kredi veren bankalar başlığı da en çok ziyaret edilen siteler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda 10.000 TL’lik kredi hakkında detaylı bilgiler verirken, diğer taraftan bu kredi için günümüzde her bankaya şube, SMS ya da internet üzerinden başvurulabileceğinin de belirtilmesinde fayda vardır.

 

10.000 TL Kredi İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Günümüz koşullarında bireysel kredi türlerinde bile taşıt kredisi, konut kredisi gibi yüksek meblağlarda çekilen kredilerin yanında 10.000 TL’lik kredi talebi çok da yüklü bir miktar olarak görülmez. Bu nedenle 10.000 TL kredi veren bankalar içerisinde en uygun faizli olanlardan bir tane seçilip, internet şubesi üzerinden başvuru yapıldığında, eğer kredi notunuz yüksekse anında onay alıp parayı hesaba aktarmanız olasıdır. Yalnız daha önceki bankalarla yaptığınız ödemelerde aksaklıklar yaşanmış olması ya da ödeme yapılamaması gibi durumlardan dolayı düşen bir kredi puanına sahipseniz, sadece 10.000 TL değil, çok daha düşük miktarlardaki kredilerde dahi sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir. Bu nedenle sabit bir gelirin olduğu gelir belgesiyle şubeye giderek başvuru yapmakta ya da başvurudan önce yaklaşık 6 ay kadar kredi notunu artıracak girişimlerle notu yükselterek gitmekte fayda vardır. Bunların dışında ise bankalar bazen kefil ya da taşınmaz mal beyanı talebinde de bulunabilir.

 

Öğrencilere 10.000 TL Kredi Veren Bankalar

Öğrenci deyince aklımıza her ne kadar sabit geliri olmayan ve maddi olarak sorunlar yaşayan bireyler gelse de, bazı bankaların cüzi limitlerle öğrenci kredi kartı verdiği bilinmektedir. Öğrenci kartlarında olduğu gibi yine öğrencilere de 10.000 TL kredi veren bankalar mevcuttur. Ancak gelir belgesi talebi, kefil ya da sigorta gibi bankaların diğer hizmetlerinden de satın alma şartı koyabilmekteler. Bu sebeple öğrencilere kredi veren bankaların araştırılarak, en uygun faizli, en az koşullu ve en uygun ödeme kolaylıklarını sağlayan bankaların tercih edilmesi önemlidir.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisine Yaptığınız Başvurunuzun Reddedilme Sebebi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yaz

Furkan Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *